Загальна інформація


 

Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України та Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут», який ліквідується, створено новий вищий навчальний заклад Херсона - Херсонська державна морська академія (ХДМА).

далі >>>

Урочисте відкриття меморіальних дошок пам’яті Кирила Григорюка та Олега Гребінського

02 червня 2016 року відбулося вшанування воїнів, випускників Херсонської державної морської академії, які загинули в АТО, захищаючи рідний край. На заході були присутні перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Січова Валентина Іванівна, заступник директора Департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Гавриш Павло Олександрович, перший проректор ХДМА Кулікова Лілія Борисівна, голова благодійного фонду «Українські серця» Баркаренко Олег Георгійович, родичі загиблих хлопців Тункіна Вікторія Вільямівна (сестра О. Гребінського), Гребінський Вільям Сигизмундович (батько О. Гребінського), Гребінський Альберт Олегович (син О. Гребінського), Пєтухова Ольга Миколаївна (хрещена мати К. Григорюка) та громадські діячі.

Урочистим маршем зустрічав представників органів державної влади та мешканців міста духовий оркестр Херсонської державної морської академії на чолі з його керівником Кузьменком Олександром Вікторовичем. У почесній варті та в оточенні стояли понад 60 курсантів академії. Ведучі заходу Станіслав Кирильчук (311 гр. ФСЕ) і Петро Чепорський (К221 гр. МК) розповіли про героїв-захисників, які навчалися у нашому навчальному закладі. Вони зазначили, що добрі спогади про Кирила Григорюка і Олега Гребінського вічно будуть жити в пам’яті викладачів і в думках однокурсників.

Вшанували пам’ять загиблих в АТО воїнів перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Січова В. І., голова благодійного фонду «Українські серця» Баркаренко О. Г. та голова студентської ради ХДМА Олег Кожин. Вони подякували рідним загиблих за героїзм і подвиг, зазначивши, що на прикладах саме таких героїв зростає молоде покоління. Від імені близьких і рідних виступила сестра О. Гребінського Тункіна В. В.

Відкрили меморіальні дошки пам’яті перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Січова В. І. та голова благодійного фонду «Українські серця» Баркаренко О. Г. Для їх освячення було запрошено секретаря Херсонської єпархії Української православної церкви Київського патріархату отця Іоанна Замараєва та духовенство міста.

Пам’ять про відважних героїв-захисників Вітчизни вічно буде жити в наших серцях.