Новини Академії

четверг, С 0 ед

У Професійно-морському ліцеї ХДМА встановили меморіальну дошку пам’яті Володимира Сініцина

  У Професійно-морському ліцеї ХДМА 15 листопада 2018 року відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки пам’яті Володимира Сініцина, випускника Херсонської державної морської академії, який загинув у зоні проведення антитерористичної операції. На подвір’ї навчального корпусу №5 зібралися курсанти, студенти та учні. Прийшли мама юнака Любов Олександрівна, його бабуся Валентина Іванівна, друзі й однокласники.

  Колектив ХДМА тепло згадував свого вихованця-героя. Юнак брав участь у боях за Савур-Могилу, захищав Амвросіївку, Степанівку, Маринівку, Григорівку. Під Мар'їнкою отримав поранення та контузію, але після лікування знову повернувся на фронт. Мати вмовляла Володю залишитися вдома, але юнак прийняв інше рішення. «Я не можу сидіти вдома, коли гинуть мої побратими», – сказав він. Володимир підірвався на міні 1 липня 2017 року поблизу с. Піски. Йому було лише 24 роки.

  «Найкращі сини й доньки України стають до лав захисників Вітчизни, і серед них є вихованці Херсонської державної морської академії, – зазначив у своєму виступі ректор ХДМА, доктор педагогічних наук Чернявський Василь Васильович. – Боляче, що ми не можемо з вдячністю потиснути руку Володимиру, але ми маємо бути гідними його патріотизму і мужності».

  Зі словами вдячності до рідних звернулися заступник голови обласної державної адміністрації Балонь Андрій Богданович, заступник голови Херсонської обласної ради Булюк Віталій Вікторович, в.о. заступника Херсонського міського голови, радник міського голови Линецький Михайло Валерійович, голова благодійного фонду «Українські серця» Бакаренко Олег Георгійович. Уважно слухали присутні виступ старшини ІІ курсу факультету суднової енергетики ХДМА, учасника боїв за Савур-Могилу, нагородженого медалями «Військова розвідка. За вільну Україну», «Учасник АТО» і нагрудним знаком «Обов’язок виконано з честю»В’ячеслава Брігадіра.

  Володимир Сініцин – один із трьох випускників ХДМА, які загинули, виконуючи громадянський обов’язок у зоні АТО. У 2014 році за мирне небо над Україною віддали своє життя Олег Гребінський і Кирило Григорюк. У музеї Херсонської державної морської академії зберігається орден «За мужність» ІІІ ступеня, яким посмертно нагородили випускника Морського коледжу ХДМА Григорюка Кирила Олександровича.

  Працівники та вихованці Херсонської державної морської академії будуть берегти світлу пам'ять про сміливих і сильних духом юнаків, які віддали своє життя за Україну.