Лабораторія безпечного судноводіння, охорони праці та живучості екіпажу

Лабораторія безпечного судноводіння, охорони праці та живучості екіпажу

Навчальна лабораторія «Радіонавігаційні прилади та системи»
ауд. № 105, НК № - 3

Навчальна лабораторія використовується для практичної підготовки курсантів спеціальності «Судноводіння» ОКР «бакалавр», «магістр».

В лабораторії проводяться лабораторні, практичні заняття у відповідності з робочими навчальними програмами по дисциплінам «Радіонавігаційні прилади та системи», «Радіонавігаційні пристрої та системи» Провідний викладач: ст. викладач Литвак М.С.

Навчальна лабораторія укомплектована сучасними радіонавігаційними приладами, в тому числі:

Механізми: РЛС JRС 6023, прийомопередавач JRС діапазону.

Устрої: Монітор JRС – 10м, монітор РЛС JRС-3м «FURUNO GP»-31, прийомоіндикатор «LORAN» JRС.

Прилади: прийомопередавач УКХ JRС, прийомоіндикатор GPS

Тренажери: РЛС, АИС, САРП, САРТ.

В радарном залі встановлено нові прилади фірми FURUNO (Japan) в доповнення до вже наявного «Bridge-Masters» з метою підвищення якості підготовки курсантів ХДМА і Морського коледжу ХДМА.

В процесі проведення лабораторних практичних занять у відповідності з вимогами IMO – модель курсу навчання судноводія курсанти набувають навички використання сучаних радіонавігаційних приладів, визначення координат судна, розробки маршруту наігаційного переходу, підйому карт в навігаційному відношенні. Данні, що зняті з приладів можуть використовуватися при розрахунку критерію навігаційної безпеки.

 

 

 

Навчальна лабораторія «Електронавігаційні прилади» ауд. №209, НК№-2 ауд. №304, НК№-3

Навчальна лабораторія використовується для практичної підготовки курсантів спеціальності «Судноводіння» ОКР «бакалавр», «магістр».

В лабораторії проводяться лабораторні, практичні заняття у відповідності з робочими навчальними програмами по дисципліні «Електронавігаційні прилади та системи».

Провідні викладачі: ст. викладачі Литвак М.С., Золотаренко В.Ф.(КДП).

Навчальна лабораторія обладнана сучасними електронавігаційними приладами, в тому числі:

Механізми: РЛС JRС 6023, прийомопередавач JRС діапазону.

Устрої: Монітор JRС – 10м, монітор РЛС JRС-3м «FURUNO GP»-31, прийомоіндикатор «LORAN» JRС.

Прилади: прийомопередавач УКХ JRС, прийомоіндикатор GPS, ГК Anschutz st.22 (Німетчина) Тренажери РЛС, АИС, САРП, САРТ.

Гірокомпас «Anschütz stand.22» є вісокоякіснім конкурентоспроможним продуктом на світовому ринку навігаційної апаратури. Завдяки, в першу чергу своїм навігаційним системам, ім'я Anschütz стало брендом не тільки в Німеччині а й в усьому світі. Модель Стандард 22 - абсолютно нова компактна модель гірокомпасу з безпосереднім управлінням яка була випущена на ринок в 2003 році. Вона відрізняється більш високими точносними параметрами, меншими габаритами і більш широкими можливостями.

GPS компас «Koden KGS-1» це найсучасніший супутниковий компас компактного типу. Також є можливість наочно показати його роботу в аудиторних умовах, виставивши платформу з антенами за вікно аудиторії на поворотній штанзі.

Ехолот Samyung SES-2000 найбільш користується попитом на суднах всіх типів. За останні 10 років на Україні більше 90% всіх ехолотів які встановлюються на старих (в процесі заміни несправних ехолотів) і нових суднах - це ехолот Samyung SES-2000.

Електронавігаційний лаг ІЕЛ 2М забезпечує всі необхідні функції найсучасніших і дорогих лагов. На всіх старих суднах ця модель лага не змінюється на нові моделі оскільки вона поєднується з усією сучасною судновою апаратурою.

В процесі проведення лабораторних практичних занять у відповідності з вимогами IMO – модель курсу навчання судноводія курсанти набувають навички використання сучаних радіонавігаційних приладів, визначення координат судна, розробки маршруту наігаційного переходу, підйому карт в навігаційному відношенні. Данні, що зняті з приладів можуть використовуватися при розрахунку критерію навігаційної безпеки.

За допомогою електронавігаційних приладів курсанти академії мають можливість виконувати лабораторні роботи з наступних тем: «Запуск GPS компаса «Koden KGS-1»,«Керування функціями GPS компаса «Koden KGS-1», «Визначення курсу судна за GPS компасом «Koden KGS-1», «Запуск електромагнітного лага ІЕЛ-2М», «Визначення швидкості руху судна за електромагнітним лагом ІЕЛ-2М», «Визначення пройденої відстані судном за допомогою електромагнітного лага ІЕЛ-2М», «Визначення глибини під кілем судна за допомогою ехолота Samyung SES-2000», «Керування функціями ехолота Samyung SES-2000», «Вибір передаючої потужності, довготи сигналу, поправки глибини, аларм глибини, діапазон сигналізації ехолота Samyung SES-2000», «Запуск гірокомпаса «Anschütz stand.22»», «Визначення курсу судна за допомогою гірокомпаса «Anschütz stand.22»», «Керування функціями гірокомпасу «Anschütz stand.22»».

Навчальна лабораторія «Гідрометеорологічне забезпечення мореплавства»
ауд. №306, НК№ - 3

Навчальна лабораторія використовується для практичної підготовки курсантів спеціальності «Судноводіння» ОКР «бакалавр»,  «магістр».

В лабораторії проводяться лабораторні, практичні заняття у відповідності з робочими навчальними програмами по дисциплінам «Метеорологія» «Океанські шляхи світу», «Метеорологія і океанографія», «Гідрометереологічне забезпечення мореплавства».

Провідні викладачі: к.г.н., доцент Александрова Н.Г., ст. викладач Бушуев П.І.

Навчальна лабораторія обладнана сучасними приладами, картами і посібниками:

Суднова метеостанція TFA Primus (Germany), Гєліограф, анемометр, аспіраціоний психрометр, барограф, барометр, гігрограф, гермограф, ветротечі.

Карти

  • 6205 - Гідрометеорологічні карти Ірландського моря і протоки Ла-манш
  • 6208 - Гідрометеорологічні карти північної частини Атлантичного океану (Сарагасове море)
  • 6209 -Гідрометеорологічні карти Карибського моря і Мексиканської затоки
  • 6218 -Карти поверхневого перебігу південної частини Атлантичного океану
  • 6208 - Гідрометеорологічні карти північної частини Атлантичного океану
  • 6220 - Гідрометеорологічні карти південної частини Атлантичного океану
  • 6235 -Гідрометеорологічні карти Чорного і Азовського морів
  • 6243 -Гідрометеорологічні карти Середземного моря
  • 6311 - Гідрометеорологічні карти Індійського океану

Навчальна лабораторія використовується при розробці курсових робіт з дисципліни «Гідрометеорологічне забезпечення мореплавства», випускних робіт ОКР  «магістр».

Навчальна лабораторія «Глобальний морський зв'язок для пошуку та рятування» ауд. №405, НК№ - 3

Навчальна лабораторія використовується для практичної підготовки курсантів спеціальності «Судноводіння» ОКР «бакалавр», «магістр».

В лабораторії проводяться лабораторні, практичні заняття у відповідності з робочими навчальними програмами по дисциплінам «Глобальний морський зв'язок для пошуку та рятування», «Експлуатація суднових систем радіо- та супутникового зв'язку».

Провідні викладачі: доцент Круглий Д.Г., ст. викладач Бушуєв П.І..

Навчальна лабораторія укомплектована сучасними приладами:

Стійки: JKC VHF/FM marine radiotelephone, JHS – 32 B

TGS 4000 на 8 міст курсантів та одне місце інструктора.

 

Лабораторія «Живучості судна та безпеки життєдіяльності на морі» ауд. № 215 НК № 2

Призначена для проведення аудиторних занять – з наступних дисциплін: «Охорона праці в галузі», «Основи охорони праці», «Забезпечення охорони праці на морському транспорті», «Цивільна оборона», «Охороні заходи і цивільна оборона на судні», «Екологія та охорона навколишнього середовища», «Запобігання забруднення морського середовища», «Проблеми безпеки судноплавства та охорона навколишнього середовища».

Лабораторія оснащена сучасною судновою метеостанцією TFA «Primus» (Німеччина), що дозволяє одночасно визначати більш десяти параметрів в умовах переходу, у тому числі – температура, відносна вологість, швидкість і напрямок вітру, барометричний тиск атмосферного повітря й ін..

Провідні викладачі: професор Лєонов В.Є., доцент Чабан В.О., ст. викладач Камаєв О.Ю..

У лабораторії курсанти освоюють теоретичні й практичні питання охорони праці, протипожежної техніки, вивчають нормативно-правову й законодавчу базу охорони праці, основні принципи й методи захисту навколишнього, морського середовища, принципи організації цивільної оборони на судні у випадку непередбачених, надзвичайних ситуацій.

Вивчаються принципи безпечного судноплавства, керування морськими ресурсами, дотримання основних правил запобігання зіткнення суден, Міжнародного кодексу керування безпекою суден при їхній експлуатації, системи керування безпекою суден у контексті з SOLAS-74.

Програма навчання курсантів спеціальності «Судноводіння» ОКР «бакалавр», «магіст», відповідає IMO - модель курсу підготовки судноводіїв.


Навчальний кабінет «Навігація та лоція»
ауд. № 211, НК № 2

Навчальний кабінет призначений для практичної підготовки курсантів спеціальності «Судноводіння» ОКР «бакалавр» по проведенню навігаційной прокладки.

Навчальний кабінет необхідний для практичної підготовки курсантів по проведення навігаційной прокладки шляху судна на паперових морських навігаційних картах.

Навчальна лабораторія укомплектована наступними навігаційними засобами:

1. Столи штурманські – 28 шт.

2. Навігаційний прокладочний інструмент – 30 комплектів

3. Морські плани й шляхові морські навігаційні карти – 700 шт.

Провідний викладач: ст. викладач, КДП Спєшилов В.М.

Практичні навички, отримані курсантами по веденню навігаційної прокладки шляху судна на паперових навігаційних картах мають наступні призначення:

1. Створюють основу для освоєння суднової електронної картографічної системи по плануванню переходу судна з порту відходу в порт призначення, і веденню виконавчої навігаційної прокладки шляху судна по заданому маршруту переходу.

2. Дають необхідні знання й навички по виконанню курсової роботи по навігаційній підготовці переходу судна з порту відходу в порт призначення.

3. Дають необхідні навички по несенню штурманської вахти на судні.