
Наукові напрями

Наукова діяльність курсантів та студентів ХДМА здійснюється за такими основними напрямами: робота курсантів в проблемних групах, створених на кафедрах академії; участь у виконанні науково-дослідних тем кафедр; участь у Всеукраїнських олімпіадах і конкурсах студентських наукових робіт; апробація результатів наукових досліджень курсантів на студентських наукових конференціях.
В академії активно функціонує наукове товариство курсантів ХДМА, метою якого є здійснення організаційної та науково-методичної роботи з обдарованою молоддю, створення сприятливих умов для розвитку і реалізації творчих здібностей курсантів академії, залучення їх до активної науково-дослідної діяльності. Координація діяльності товариства здійснюється Радою наукового товариства курсантів.
Основними завданнями наукового товариства курсантів є:
· Активізація різних видів пошукової, навчально-дослідної діяльності курсантів з метою забезпечення найбільш глибокого і повного оволодіння обраною спеціальністю, формування навичок самостійного проведення наукових досліджень та творчого підходу до вирішення актуальних науково-практичних та теоретичних проблем;
· Залучення найбільш обдарованих курсантів до активної участі у науково-дослідній діяльності кафедр, факультетів у складі наукових проблемних груп і гуртків;
· Надання організаційної, методичної та практичної допомоги курсантам у реалізації їх творчих ідей, пропозицій тощо;
· Популяризація серед курсантів досягнень науки і техніки, посилення наукового аспекту в підготовці молодших спеціалістів, бакалаврів та спеціалістів;
· Заохочення курсантів, які досягли помітних успіхів у науково-дослідній роботі;
· Участь в організації І етапу та сприяння проведенню ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з дисциплін та спеціальностей;
· Сприяння підготовці матеріалів для участі кращих курсантів академії у виконанні зовнішніх програм, отримання відповідних стипендій та грантів.
Відповідно до поставлених завдань наукове товариство курсантів:
· Здійснює організаційне і методичне забезпечення заходів щодо пошуку, відбору і навчання талановитої молоді для організації її активної участі у науково-дослідній роботі:
- проведення студентських олімпіад;
- організація конкурсів наукових проектів;
- відбір кращих курсових та дипломних робіт та їх популяризація;
- підготовка наукових конференцій, шкіл-семінарів, круглих столів;
- здійснення інших творчих змагань.
· Вносить конкретні пропозиції щодо вдосконалення науково-методичної роботи з обдарованою молоддю, активізації її участі у наукових дослідженнях.
· Сприяє створенню творчих студентських колективів і організацій, їх ефективної діяльності.
· Вивчає, узагальнює і розповсюджує передовий досвід вищих навчальних та академічних закладів з питань організації науково-дослідної роботи студентів.
· Проводить попередній відбір та апробацію кращих курсантських робіт та їх представлення для участі в конкурсах.