Конференції та семінари

Конференції та семінари

Проведено конкурс наукових досліджень серед курсантів ХДМА та МК ХДМА

  Відповідно до наказу ректора № 29-АГ від 16.03.2020 р. «Про проведення конкурсу наукових досліджень серед курсантів ХДМА» 22 травня 2020 року в рамках Дня науки в Україні відбувся конкурс наукових досліджень курсантів ХДМА. На розгляд конкурсної комісії подано 7 наукових досліджень, серед них свої роботи представили:

 • Сітніков О.А., студент групи 143 з, Юренін К.Ю., студент групи 152 мз, наукова робота «Нова технологія встановлення рейдового обладнання», наукові керівники: старший викладач кафедри загальноінженерної підготовки Алексенко В.Л., к.т.н., докторант кафедри транспортних технологій Букетова Н.М.
 • Омельяненко Є.В., курсант групи 251М, наукова робота: «Системи внутрішнього сумішоутворення низького тиску суднових малообертових газодизельних двигунів», науковий керівник: к.т.н., доцент кафедри експлуатації суднових енергетичних установок Білоусов Є.В.
 • Яковенко Д.В., курсант групи 233сп, наукова робота: «Теплова підготовка транспортного засобу з біпаливною системою живлення», науковий керівник: старший викладач кафедри експлуатації суднових енергетичних установок Погорлецький Д.В.
 • Шляховер А.С., курсант 251 групи, наукова робота: «Вдосконалення методу призначення монтажних допусків підшипників ковзання зубчастих коліс транспортних машин», науковий керівник: к.т.н., доцент, завідувач кафедри експлуатації суднових енергетичних установок Савчук В.П.
 • Волочнюк В.С., курсант 242 групи, наукова робота: «Дослідження працездатності підшипників кривошипно-шатунного механізму малообертового двигуна Wartsila 7RT-FLEX 82C на різних режимах навантаження», науковий керівник: к.т.н., доцент, завідувач кафедри експлуатації суднових енергетичних установок Савчук В.П.
 • Крівопусков Д.В., курсант 351 групи, наукова робота: «Використання валогенераторних установок для удосконалення суднової електроенергетичної системи і підвищення її ККД», науковий керівник: к.т.н., доцент кафедри експлуатації суднового електрообладнання та засобів автоматики Колебанов О.К.
 • Пугачов А.І., курсант 222 групи, наукова робота: «Інформаційна система забезпечення моніторингу технічного стану транспортних засобів і режимів праці і відпочинку об’єкту моніторингу в умовах експлуатації», науковий керівник: старший викладач, завідувач лабораторії «Повнофункціональний тренажер машинного відділення» Худяков І.В.

  У зв’язку з обмеженнями, вказаними у розпорядженні ректора №10-р від 12.03.20 р. «Про особливості організації освітнього процесу у Херсонській державній морській академії» та відповідно до уточнень розпорядження №17-Р від 13.05.20 р. «Про внесення змін до деяких розпоряджень ректора ХДМА», підсумковий етап конкурсу було проведено за результатами внутрішнього рецензування робіт.

  Конкурсна комісія розглянула листи оцінювання робіт та за підсумковими балами визначила переможців, які були відзначені:

 • Шляховер А.С. дипломом І ступеню.
 • Крівопусков Д.В. дипломом ІІ ступеню.
 • Омельяненко Є.В. та Волочнюк В.С. дипломами ІІІ ступеню.

  З нагоди святкування 16 травня 2020 року Дня науки в Україні грамотою ректора за активну науково-дослідну діяльність було нагороджено: курсанта 121 групи факультету судноводіння Вільданова В.Є., курсанта 222 групи факультету суднової енергетики Пугачова А.І., курсанта 222 групи факультету суднової енергетики Романова Б.В., курсанта 122 групи факультету судноводіння Федченка М.В.


 

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузі «Енергетика»

     Протягом березня-квітня 2020 року на базі ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» проведено II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Енергетика». За результатами рішення конкурсної комісії роботу «Підвищення зносостійкості сталевих лопаток компресора газотурбінного двигуна» Додонова В.В. відзначена дипломом ІІІ ступеня.


Всеукраїнський студентський турнір з історії

     На базі Київського університету імені Бориса Грінченка 5-7 листопада 2019 року відбувся VIII Всеукраїнський студентський турнір з історії.

     В інтелектуальному змаганні взяли участь 42 команди, що представили заклади вищої освіти з дев’ятнадцяти областей України.

     У всеукраїнському конкурсі взяли участь курсанти факультету судноводіння та факультету суднової енергетики Херсонської державної морської академії: Шкода С.О., Сєров К.А. та Завгородній В.С. Підготували команду ХДМА завідувачка кафедри гуманітарних дисциплін, доцент, кандидат історичних наук Добровольська В.А. і асистент кафедри Місєвич С.В. Команда Херсонської державної морської академії гідно представила свій навчальний заклад. Курсанти продемонстрували ґрунтовні знання з історії України та всесвітньої історії, вміння виконувати нестандартні завдання, аналітичну майстерність та здатність до командної роботи.


Х Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

     1 листопада 2019 року в Херсонській державній морській академії було організовано i проведено культурно-освітню програму, присвячену Дню української писемності та мови, а також проведено творчий конкурс ім. Т.Г. Шевченка, конкурс на кращого читця віршів та конкурс на кращого знавця рідної мови. Переможцем I (вузівського) етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка став курсант Вільданов В.Є.

     ІІ етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбувся 13 грудня 2019 року, що проходив на базі Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. У конкурсі брали участь представники різних вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (технічний напрям). За результатами конкурсу курсант Вільданов В.Є. посів І призове місце.


IХ Всеукраїнська студентська наукова конференція «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства»

     21 листопада 2019 року на базі Херсонської державної морської академії проведено IХ Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства». Загалом у роботі конференції взяли участь 221 студент з дванадцяти вищих навчальних закладів України. За підсумками діяльності конференції видано збірку наукових праць у двох томах загальним обсягом 3,5 друкованих аркушів до якої ввійшли 164 доповіді.


Конкурс «Морська справа»

     В ХДМА за підтримки благодійного фонду Бориса Колеснікова було проведено конкурс «Морська справа». За підсумками конкурсу були визначені тридцять переможців, серед яких курсанти факультету судноводіння Херсонської державної морської академії Баранов О.С., Проданець І.І., Вільданов В.Є. та курсант Морського коледжу ХДМА Сорокін К.А. Переможці взяли участь у Міжнародному профільному форумі «Europort 2019» у Роттердамі, який відбувся з 5 по 8 листопада 2019 року. Учасники заходу зустрілися з провідними фахівцями, послухали лекції та відвідали майстер-класи.


Щорічний конкурс наукових досліджень серед курсантів ХДМА

     22 травня 2018 року з нагоди святкування Дня науки в Україні проведено підсумкову конференцію щорічного конкурсу наукових досліджень серед курсантів ХДМА. Для участі у підсумковому етапі конкурсу було представлено шість науково-дослідних робіт. За результатами захисту конкурсних робіт переможцем конкурсу став курсант Максим Кім, який представив роботу «Визначення широти по екваторіальних координатах світила і його висоті» (науковий керівник: к.ф-м.н. доцент Абрамов Г.С.).


Всеукраїнська студентська олімпіада у 2017-2018 н.р.

     Відповідно до Наказу МОНУ від 06.12.17 р. №1572 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2017-2018 навчальному році» наказом ректора ХДМА оголошено проведення першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади в академії. 30-31 січня 2018 року було проведено Всеукраїнську олімпіаду з англійської мови. Захід проходив у два етапи. На першому етапі 28 курсантів факультету судноводіння та 15 курсантів факультету суднової енергетики випробовували свої уміння з аудіювання, читання та письма. На ІІ етапі за перемогу змагалися 7 курсантів факультету судноводіння та 7 курсантів факультету суднової енергетики. Перше місце серед курсантів факультету судноводіння розділили такі курсанти: Олександр Сердюк та Артем Апостол. Серед курсантів факультету суднової енергетики перше місце посів Роман Драгулов. Усі учасники олімпіади нагороджені сертифікатами, призери – сертифікатами переможців та заохочувальними призами. На другому етапі переможцями стали курсанти Роман Драгулов, Артем Апостол та Олександр Сердюк. За результатами проведення олімпіади з англійської мови на міжфакультетному рівні академії перші місця посіли курсанти факультету судноводіння Апостол Артем та Сердюк Олександр. З метою участі у Всеукраїнському етапі олімпіади, до Національного університету «Львівська політехніка», який було визначено базовим для проведення Всеукраїнського етапу (для закладів вищої освіти у яких англійська мова не є спеціальністю), направлено Апостола Артема. Олімпіада проводилася протягом трьох днів з 25 по 27 квітня 2018 року у два тури, перший тур 26 квітня – тестування з автоматичною перевіркою результатів робіт, другий тур 27 квітня – написання есе та усне спілкування з членами журі на запропоновану тему. За результатами участі у олімпіади, показавши високий рівень базової підготовки, курсант Апостол Артем посів ІІ призове місце.


Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2017-2018 н.р.

     Згідно з наказом МОНУ від 10.10.17 р. №1364 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2017/2018 навчальному році» у ХДМА наказом ректора від 31.10.17 р №171-АГ оголошено проведення першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2017-2018 році. Перший тур проводився до 29 грудня 2017 року. Для розгляду до конкурсної комісії було подано чотири наукові роботи. Відповідно до рішення конкурсної комісії для участі у другому турі конкурсу було направлено дві роботи з напряму «Суднобудування та водний транспорт» до Одеського національного морського університету та дві роботи до ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» з галузі «Енергетика».

     До участі у конкурсі з достатньою кількістю балів за зовнішнім рецензуванням запрошено студента Погорлецького Дмитра. Підсумкова науково-практична конференція відбулася 28-29 березня 2018 року у ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет». За результатами розгляду конкурсною комісією робота студентів факультету суднової енергетики Погорлецького Дмитра та Сімагіна Антона (науковий керівник: професор кафедри експлуатації суднових енергетичних установок Грицук Ігор Валерійович) відзначено дипломом ІІ ступеню.

     11-12 квітня 2018 року на базі Одеського національного морського університету відбулася підсумкова студентська наукова конференція з галузі науки «Суднобудування та водний транспорт». За результатами рішення конкурсної комісії робота курсантів факультету судноводіння Берштейна Дана та Бондарєва Олега (науковий керівник: проректор з науково-педагогічної роботи Бень А.П.) відзначена дипломом ІІ ступеню.


Всеукраїнська студентська наукова конференція «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства».

     З метою активізації науково-дослідної роботи курсантів в академії кожного року проводиться Всеукраїнська студентська наукова конференція «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства». Цього року вона проводилася 23 листопада 2017 року. У роботі конференції взяли участь – 162 студенти, з 12 закладів вищої освіти України.

     Під час роботи конференції працювала тематична виставка-перегляд навчально-методичної літератури та науково-дослідницьких праць професорсько-викладацького та курсантського складу ХДМА та МК ХДМА.

     За результатами конференції кращі доповіді були відзначені грамотами ректора Херсонської державної морської академії за активну участь у VІІ Всеукраїнській студентській науковій конференції «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства» та випущено збірку матеріалів конференції загальним обсягом 28 друкованих аркушів.


Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка

     2 листопада 2017 року в Херсонській державній морській академії відбувся І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка з нагоди Дня української писемності та мови. У рамках культурно-освітньої програми заходу понад 60 курсантів стали учасниками творчих батлів. Переможці першого етапу – курсанти ІІ курсу факультету суднової енергетики Владислав Терезман (222 гр.) і Геннадій Кочетов (221 гр.) узяли участь у ІІ етапі конкурсу, який відбувся 14 грудня 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради. У мовно-літературному змаганні серед учасників від вищих навчальних закладів ІІІ–IV рівнів акредитації (технічного напряму) наші юнаки гідно представили Херсонську державну морську академію: Владислав Терезман посів ІІ місце, а Геннадій Кочетов – ІІІ місце.


Гуртки та проблемні групи ХДМА

     З метою активізації науково-дослідної роботи, створення умов для творчого зростання курсантів ХДМА та підвищення їх дослідницької компетентності в академії працюють:

 • винахідницький гурток (керівники: професор Настасенко В.О., та доцент Проценко В.О.);
 • група з поглибленого вивчення проблем міцності при проектуванні, побудові та експлуатації суден «Метод аналізу і синтезу в механіці деформованого тіла»; міжвузівське СКБ «АРГО» (керівник: старший викладач Алексенко В.Л.);
 • гурток суднових електроенергетичних комплексів (керівник: професор Іщенко І.М.);
 • проблемна група безпеки вантажних та баластних операцій морських суден (керівник: доцент Завальнюк О.П.);
 • проблемно-наукова група курсантів ХДМА за напрямом «Екологія моря при експлуатації суден» (керівник: професор Лєонов В.Є.).

Отримані об’єкти інтелектуальної власності курсантами ХДМА

     В академії значна увага приділяється захисту інтелектуальної власності курсантів, так протягом 2017-2018 н.р., курсантами академії отримано два патенти на корисну модель та один патент на винахід та подано дві заявки на корисну модель.


Конкурс наукових досліджень курсантів ХДМА

            У березні-травні 2016 року відповідно до «Положення про конкурс наукових досліджень серед курсантів ХДМА» (СМЯ 04-33-2012) та згідно наказу ректора ХДМА №101 від 10.03.16 р. проведено щорічний конкурс наукових досліджень серед курсантів ХДМА.

            Підсумкову конференцію конкурсу проведено 20 травня 2016 року у рамках святкування Дня науки в Україні. У заході взяли участь 41 курсант та 12 викладачів академії та коледжу. На розгляд конкурсної комісії було представлено шість робіт курсантів за наступними тематичними напрямами: суднові енергетичні установки, та ресурсозберігаючі установки, безпека мореплавства, експлуатація водного транспорту.

     Голова ради наукового товариства курсантів Сердюк Микита презентував звіт про результати науково-дослідної роботи курсантів академії та коледжу за 2015-2016 н.р. Також до виступу було запрошено курсанта Морського коледжу ХДМА, члена ради наукового товариства курсантів ХДМА Івана Гуменюка, який переміг у міжнародному конкурсі I-SWEEP – 2016.

            Оцінювалися конкурсні роботи за двома критеріями: доповідь і захист учасником конкурсу викладеного матеріалу, наукова значимість проведеної роботи. Кращі роботи визначалися за кількістю отриманих балів.

     Усі курсанти отримали грамоти учасників конкурсу. Переможця конкурсу було відзначено дипломом ректора та цінним подарунком профбюро курсантів і студентів Херсонської державної морської академії та її структурних підрозділів.

Переможцем конкурсу став Сердюк Микита, курсант 122 групи факультету судноводіння. Тема наукового дослідження «Разработка технологий безокислительного нагрева стальных заготовок под термообработку и обработку давлением». Науковий керівник: старший викладач кафедри технічної механіки, інженерної та комп'ютерної графіки Алексенко В.Л.

     Також грамотами ректора за активну науково-дослідну діяльність та з нагоди святкування 21 травня 2016 року Дня науки нагороджено курсантів ХДМА: Плечія Івана, Баранова Олександра, Циркунова Антона, Шаронова Ігора, Сердюка Микиту.

     Дипломами проректора з науково-педагогічної роботи нагороджено переможців олімпіади з фізики 2015-2016 н.р.: Смойловського Андрія, Проданця Дениса, Ястребова Дениса, Матюху Юрія, Меланича Максима.

 

Участь курсантів  у Міжнародних  та Всеукраїнських  конкурсах

Активну участь курсанти академії приймали у Всеукраїнських конкурсах. Загалом на ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2015-2016 н.р. було подано 5 робіт.

16 березня 2016 року на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу у галузі «Безпека життєдіяльності» зі спеціальності «Охорона праці». Для участі у ІІ турі конкурсу Херсонська державна морська академія подала роботу на тему «Зниження рівнів вібраційного й акустичного навантаження в робочій зоні на морському судні» курсантів факультету судноводіння Ігнатьєва Олексія, Одінцова Валерія, Нагієва Руслана Гудрат Огли, Димокурова Даніїла. За підсумками ІІ туру Всеукраїнського конкурсу всі курсанти отримали грамоти ректора Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Туренка Анатолія Миколайовича.

25 березня 2016 року на базі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв) відбулась VІIІ Науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі «Суднобудування та водний транспорт». Для участі у ІІ турі Херсонська державна морська академія представила чотири конкурсні роботи: магістра Дорфмана Артура, курсантів Плечія Івана, Шаронова Ігоря, Циркунова Антона, Юрченка Сергія та Сердюка Микити.

За результатами захисту  конкурсних робіт курсанти факультету суднової енергетики  Плечій Іван та Шаронов Ігор отримали дипломи ІІ ступеню,  курсант Циркунов Антон отримав диплом ІІІ ступеню.


   З 16 по 19 лютого 2016 року еколого-натуралістичним центром учнівської молоді у м. Києві проведено Всеукраїнський науково-технічний конкурс Intel Isef 2016 у якому  від Морського коледжу Херсонської державної морської академії взяв участь курсант електромеханічного відділення, член ради наукового товариства курсантів Іван Гуменюк. За науково-дослідницький проект на тему «Як уникати «Мексиканських катастроф» Іван отримав IV призове місце у категорії «Екологічна інженерія» і був нагороджений спеціальним дипломом переможця конкурсу від міжнародних організацій. Йому надали право представляти Україну на міжнародному конкурсі I-SWEEEP-2016, який пройшов із 26 квітня по 1 травня 2016 року у м. Хьюстон, США. За підсумками презентації і захисту в категорії «Екологічна інженерія» Іван Гуменюк посів  IV призове місце.

            Команда курсантів ІІ курсу факультету судноводіння Херсонської державної морської академії під керівництвом доцента кафедри гуманітарних дисциплін Добровольскої В.А. взяла участь у ІІ Міжнародному студентському турнірі з історії. Представниками ХДМА на конкурсі стали: Олександр Баранов, Сердюк Микита та Євгеній Омельченко. Турнір відбувся 4-6 листопада 2015 року на базі Київського університету імені Бориса Грінченка. У змаганні взяли участь 39 команд з багатьох міст України та Ризького університету. Переважна кількість учасників турніру - студенти історичних факультетів 22 вищих навчальних закладів. Команда ХДМА отримала сертифікати учасників, цінні подарунки і була відзначена в номінації «За шляхетне поводження із суперниками».

 

Всеукраїнська студентська наукова конференція

«Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства»

19 листопада 2015 року на базі Херсонської державної морської академії проведено  V Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства».

Загалом у роботі конференції взяли участь104 студенти з дев’яти вищих навчальних закладів України. За підсумками діяльності конференції видано збірку наукових праць загальним обсягом 16,75 друкованих аркушів до якої ввійшло 69 доповідей. Під час роботи конференції працювала тематична виставка-перегляд навчально-методичної літератури та науково-дослідницьких праць професорсько-викладацького та курсантського складу ХДМА.

            Учасників заходу привітав з початком конференції заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації Меренков Віктор Юрійович. Він зачитав лист від Голови Херсонської обласної державної адміністрації Путілова Андрія Станіславовича.

            Під час роботи конференції було організовано книжкову виставку  Херсонської державної морської академії та її структурних підрозділів на якій було представлено грамоти, дипломи, патенти України отримані курсантами, а також більше ніж 600 екземплярів книг, збірників та наукових періодичних видань, представлених у розділах: «Освіта і наука в русі компетентнісного підходу», «Науково-дослідницька діяльність у Херсонській державній морській академії як складова підвищення якості підготовки фахівців морського транспорту», «Науково-дослідна робота курсантів ХДМА», «Досягнення наукового товариства курсантів».

Всі студенти отримали сертифікати учасників VВсеукраїнської студентської наукової конференції «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства».

За результатами конференції кращі доповіді були відзначені грамотами ректора Херсонської державної морської академії за активну участь у VВсеукраїнській студентській науковій конференції «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства».


 

Участь курсантів ХДМА у науково-практичних конференціях

У 2016 році загалом 23 курсанта академії апробували свої дослідження на чотирьох конференціях за межами нашого вищого навчального закладу:

·                    7 квітня 2016 року в VІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі»;

·                    12 квітня 2016 року в IV Всеукраїнській  науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених з автоматичного управління;

·                    25 квітня 2016 року в Науково-практичній конференції «Морально-правові засади благодійної діяльності в Україні»;

·                    27 квітня  2016 року - Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Сучасний менеджмент: моделі, стратегії технології».

 

Інтелектуальна гра “Що? Де? Коли?”

 

15 березня 2016 року у приміщенні Херсонської міської ради  Молодіжною радою при міському голові міста Херсона та Херсонським міським центром науково-технічної творчості учнівської молоді організовано та проведено гру «Що? Де? Коли?» між вищими навчальними закладами  ІІ-ІV рівнів акредитації, у якій взяли участь команди курсантів  Херсонської державної морської академії та Морського коледжу ХДМА. За результатами заходу команда Морського коледжу ХДМА з результатом 17 балів посіла почесне ІІІ місце, а команда  ХДМА набрала 16 балів та отримала диплом Міського голови Миколаєнка В.В. за участь у грі.


Участь курсантів ХДМА та МК ХДМА  у Всеукраїнських олімпіадах

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України № 1247 від 27.11.2015 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2015/2016 н.р.» в академії проведено перший тур Всеукраїнської олімпіади з навчальних дисциплін «Фізика», «Англійська мова», «Екологія», «Програмування мікропрограмних автоматів та мікроконтролерних систем».

Так, переможцем олімпіади з дисципліни «Англійська мова» вузівського етапу став курсант 121 групи факультету судноводіння Баранов Олександр.Баранов Олександр потрапив до складу учасників другого очного туру, який відбувся 11-13.04.2016 р. на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (м. Київ). За результатами підведення підсумків курсант Баранов Олександр посів 11 місце із 40 представників інших ВНЗ України та отримав сертифікат учасника олімпіади.

На базі Хмельницького національного університету 1-3 квітня 2016 року проводився ІІ етап XII Всеукраїнської студентської олімпіади з «Програмування мікропрограмних автоматів та мікроконтролерних систем».  За результатами  І етапу Всеукраїнської олімпіади, який був  проведений в Херсонській державній морській академії на кафедрі експлуатації суднового електрообладнання  та засобів автоматики,  було сформовано команду переможців вузівського етапу у складі курсантів  2-го курсу Мокану Дмитра та Чуприни Антона. На базі Хмельницького національного університету 1-3 квітня 2016 року проводився ІІ етап XII Всеукраїнської студентської олімпіади з «Програмування мікропрограмних автоматів тамікроконтролерних систем».  За результатами ІІ етапу Олімпіади курсанти Мокану Дмитро та Чуприна Антон від спонсору олімпіади компанії «Open system» отримали сертифікати учасників олімпіади та цінний подарунок – учбово-лабораторний стенд «ЕV8031». Такі стенди використовуються при підготовці спеціалістів електромеханіків академії та коледжу в рамках реалізації компетентністного підходу.

30 березня 2016 року, відповідно до плану роботи обласних методичних об'єднань ВНЗ І-ІІ р.а. Херсонської області у 2015-2016 н.р., графіку проведення олімпіад та конкурсів на 2016 рік, на базі Новокаховського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету відбувся ІІ (обласний) етап  Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів І курсу ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. За підсумками олімпіади курсант Морського коледжу Владлен Калюжний посів ІІІ місце.

31 березня 2016 року Ігор Маринка курсант Морського коледжу посів І місце на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історії України, який відбувся на базі Новокаховського приладобудівного технікуму.

8 квітня 2016 року на базі Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету відбувся ІІ тур обласної олімпіади з інженерної та комп'ютерної графіки  у якому Морський коледж представив Микола Лиховид та посів ІІІ місце та був нагороджений грамотою Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Херсонської області.

           

Гуртки та проблемні групи ХДМА

В академії працюють:

·                    винахідницький гурток (керівники: професор Настасенко В.О., та доцент                    Проценко В.О.); група з поглибленого вивчення проблем міцності при проектуванні, побудові та експлуатації суден «Метод аналізу і синтезу в механіці деформованого тіла»;

·                    міжвузівське СКБ «АРГО» (керівник: старший викладач Алексенко В.Л.); гурток суднових електроенергетичних комплексів (керівник: професор Іщенко І.М.);

·                    проблемна група безпеки вантажних та баластних операцій морських суден (напрям діяльності у 2015-2016 н.р.: вимірювання коерцитивної сили матеріалу суднових конструкцій під час експлуатації суден, керівник: доцент Завальнюк О.П.).

У вищезгаданих гуртках та проблемних групах загалом протягом 2015-2016 н.р. проводили наукові дослідження 36 курсантів академії.

 

Отримані об’єкти інтелектуальної власності курсантами ХДМА

Студенти Херсонської державної морської академії продовжують досягати успіхів у науковій та винахідницькій роботі, спрямованій на розв’язання актуальних задач удосконалення морської техніки та підвищення безпечності її роботи. Так, студент Олексій Авраменко  виконує третій рік поспіль роботи, які спрямовані на підвищення безпеки вантажопідйомних пристроїв. Раніше, спільно з науковим керівником, к.т.н., доцентом В.О. Проценком, було розроблено безпечну гакову підвіску, конструкція якої виключає падіння вантажу при обриві канату. На нове технічне рішення молодого винахідника отримано патент України №89921 «Безпечна вантажна підвіска». Подальший розвиток цієї роботи став джерелом для розроблення нових конструкцій безпечних вантажних підвісок. На нові технічні рішення, що характеризуються більшою надійністю в роботі, отримано патент України на винахід № 111421. Отримання патенту на винахід означає, що технічні рішення які ним захищені характеризуються новизною Світового рівня. Таким чином курсантом Авраменком встановлено два своєрідні рекорди – він перший в історії ХДМА курсант що отримав патент взагалі та патент на винахід.

Також під керівництвом доцента В.О. Проценка виконується робота по розробленню та обґрунтуванню параметрів нових конструкцій муфт. Робота в цьому напрямку, що виконана спільно з курсантом  Іваном Плечієм принесла результати у вигляді патенту на корисну модель № 106426 «Пружно-запобіжна муфта з торцевою установкою прямих канатів». Авторами спільно з курсантом Ігором Шароновим виконане експериментальне дослідження елементів муфти захищеної патентом. Комплекс виконаних робіт дозволив курсантам Івану Плечію та Ігорю Шаронову стати лауреатами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, що проходив у квітні 2016 року в Національному університеті кораблебудування (м. Миколаїв).

Отримані результати підтверджують високий рівень розробок молодих науковців ХДМА. Винахідники не зупиняються на здобутому і готують нові заявки на патенти України та виконують наукові роботи.