Навчально-тренажерна база

Лабораторія «Тренажер Глобальний морський зв’язок у разі лиха та для забезпечення безпеки»

  Навчальна лабораторія «Тренажер Глобальний морський зв’язок у разі лиха та для забезпечення безпеки» кафедри інноваційних технологій та технічних засобів судноводіння Херсонської державної морської академії є підрозділом кафедри, який забезпечує проведення лабораторно-практичних занять з навчальної дисципліни «Глобальний морський зв’язок для пошуку і рятування»  згідно з вимогами освітньо-професійних програм та «Положення про організацію освітнього процесу у ХДМА».

Лабораторія складається з двох функціональних приміщень:

  • навчальна аудиторія, де встановлено сервер лабораторії, інструкторське місце, 7 ГМЗЛБ тренажерів та апаратний імітатор – стійка ГМЗЛБ, який є повнофункціональною копією ГМЗЛБ консолі реального сучасного судна;
  • навчальна аудиторія, де встановлене інструкторське місце та 8 ГМЗЛБ тренажерів.

Кожну аудиторію можна використовувати для роботи в автономному режимі (в кожній 8 робочих місць+1 інструктор) і для спільної роботи.

Кожен віртуальний місток оснащений сенсорним монітором, навушниками та комплектом з клавіатури та мишки.

Обладнання включає в себе симулятор УКХ радіостанції з цифровим виборчим викликом FURUNO FM - 8800S, симулятор ПВ / КВ радіостанції, симулятор SART, симулятор AIS класу А і GPS, симулятори INMARSAT C, INMARSAT FLEET 77 і INMARSAT FBB.

Програмне забезпечення містків дозволяє повністю змоделювати роботу суднового обладнання: відпрацьовувати навики роботи з обладнанням ГМЗЛБ, необхідним в морських районах A1, A2, A3 і A4, нести основну відповідальність за радіозв'язок під час лиха, екстрених і звичайних ситуацій; вивчити методи, що дозволяють уникнути ненавмисної передачі помилкових сигналів лиха і процедури, які використовуються для зменшення наслідків хибних сигналів лиха після ненавмисної передачі; відпрацювати вправи з пошуку і порятунку.

  Лабораторія оснащена засобами мультимедіа – екранами, проектором, та звуковими колонками.

Склад тренажерного обладнання:

  • тренажерне обладнання лабораторії поставлялося фірмою Transas Ukraine. Тренажер сертифікований регістром судноплавства України та відповідає всім міжнародним вимогам.
  • тренажерне обладнання введене в експлуатацію 12 травня 2017 року.
  • тренажер «Глобальний морський зв'язок у разі лиха та для забезпечення безпеки» є тренажером класу А відповідає всім вимогам ІМО і DNV-GL, дозволяє проводити підготовку за кваліфікаціями: загальний оператор ГМЗЛБ (відповідно до модельного курсу ІМО 1.25), оператор обмеженого району (відповідно до модельного курсу ІМО 1.26).

Функціями навчальної лабораторії «Глобальний морський зв'язок у разі лиха та для забезпечення безпеки» є:

  • проведення згідно з діючими навчальними планами лабораторно-практичних занять з навчальних дисциплін, закріплених за кафедрою;
  • поліпшення якості навчального процесу та активна участь співробітників навчальної лабораторії у навчально-виховній роботі з курсантами, студентами, кадетами.