Навчально-тренажерна база

Навчальна лабораторія «Вантажні операції з великоваговими вантажами»

  До складу лабораторії входить тренажер «Вантажні операції», що передбачає комплексну роботу всіх учасників вантажних операцій з імітацією візуального і звукового супроводу та тренажерний майданчик з трьома 20-ти футовими морськими контейнерами й такелажне обладнання для кріплення, що використовується на сучасних морських суднах.

  Тренажер «Вантажні операції» (постачальник ARI, Індія) дозволяє проводити практичне та теоретичне навчання курсантів/студентів (учнів) та моряків з подальшим формуванням наступних компетентностей:

  • планування та забезпечення безпечного завантаження, розміщення, кріплення, догляду під час рейсу та розвантаження важких негабаритних вантажів (розділ А-II/2, таблиця А-II/2 Кодексу ПДНВ з поправками);
  • управління судновим краном п’єдестального типу у процесі виконанні вантажних операцій із різноманітними типами вантажу (розділ А-II/5, таблиця А-II/2 Кодексу ПДНВ з поправками).

  Програма, яка обслуговується 19 комп'ютерами, передбачає можливість двох типів навантаження. Перший тип – це одиничні вантажі, такі як контейнери, метал в рулонах, металопрокат та ін. Ця операція проводиться одним кранівником під контролем керівника курсів. У результаті відпрацьовуються навички управління маніпулятором крана, звукові команди і команди, що подаються руками з берега. Другий тип тренажерної підготовки більш складний. На ньому відпрацьовується навантаження великовагових вантажів одним і двома кранами. Суть процесу навантаження полягає в злагоджених діях всіх учасників: керівника вантажних операцій, оператора баластних операцій, двох працівників суднових кранів та керівника курсу. Мета курсу полягає в поетапному відпрацюванні вантажних операцій: захоплення вантажу, його підйом, контроль крену, баластування судна, навантаження і розміщення вантажу на судні, контроль остійності і міцності корпусу судна після закінчення вантажних операцій. Візуалізація курсу здійснюється на двох 57-дюймових моніторах. Це дозволяє керівнику вантажними операціями повністю контролювати процес завантаження з будь-якої точки, як з берега, так і з судна, а оператору баластування судна стежити за креном судна. Підготовка працівників суднових кранів проводиться в кабінах, які точно відображають реальні умови роботи. Візуалізація картинки реалізована на семи 46-дюймових моніторах у кожній кабіні, що забезпечує огляд з кабіни на об'єкт вантаження.

  Тренажерний майданчик з трьома 20-футовими морськими контейнерами дозволяє курсантам набути практичних навичок щодо здійснення кріплення та розкріплення контейнерів на відкритій палубі судна, використання спеціального такелажного обладнання, обслуговування рефрижераторних контейнерів.

  Навчальна лабораторія «Вантажні операції з великоваговими вантажами» кафедри управління судном Херсонської державної морської академії є підрозділом кафедри, який забезпечує проведення лабораторно-практичних занять із навчальних курсів: «Управління судновим краном», «Ознайомлення з кріпленням контейнерів», «Тренажерна підготовка по роботі з великоваговими вантажами» згідно з вимогами освітньо-професійних програм та «Положення про організацію освітнього процесу у ХДМА».

  Кількість навчальних місць – 8 у ауд. №116, на майданчику можуть займатися – 16 курсантів.

  Введено в експлуатацію «15» жовтня 2011 р.