Навчально-тренажерна база

Навчальна лабораторія «Тренажерний комплекс - Швартовна станція»

  До складу лабораторії входить такелажна майстерня, навчальний клас, насосний модуль, майстерня по ремонту та обслуговуванню гідравлічного  обладнання, облаштована швартовна палуба .

  В такелажній майстерні розміщено 10 верстаків с лещатами, комп’ютер, проектор. Робочих місць 16.

  Навчальний клас обладнано комп’ютером, екраном,  проектором. Робочих місць 16.

  В насосному модулі знаходиться 2 гідравлічні насоси MacGrego rHatlapa & Co. KGта 1 насос для охолодження гідравлічного мастила того ж виробника, Німеччина.

  Майстерня для обслуговування гідравлічного обладнання обладнана:

  • Верстати з лещатами та інструментальними шафками – 4 шт.;
  • Станок свердлувальний – 1 шт.;
  • Станок – наждак –  1 шт.;
  • Станок токарний – 1 шт.;
  • Інструментальні шафи – 2 шт. з наборами слюсарного інструменту;
  • Повітряний компресор – 1 шт.

  Швартовна палуба обладнана швартовно-якірною лебідкою  MacGregor Hatlapa, виробництво Німеччина, двома в’юшками для швартовних канатів, кнехтами, клюзами, роульсами вироблених на Херсонському судозаводі.

  Функціями Лабораторії є надання теоретичного та практичного досвіду в виконанні робіт з предметами такелажу, зрощення канатів, знання морських вузлів та суднових пристроїв, дії з швартовних операцій. Згідно компетенцій ПДНВ.

  Введена в дію в жовтні 2017 року.

  Лабораторія призначена для теоретичної підготовки курсантів, студентів з питань набуття мінімальних стандартів компетенцій в області швартування і відшвартування при різних вітрах, припливах і течіях з використанням буксирів та без них. Теоретичному вивченню швартових пристроїв, які є комплексом виробів та механізмів, призначених для закріплення судна до берегових і плавучих причальних споруд і іншим судам і надійне кріплення судна з ними, відпрацювання практичних навичок з проведення операцій підготовки, проведенню швартовних операцій, утримання судна у причальних споруд та обслуговування швартових пристроїв згідно вимог глави А- II Стандарти стосовно капітана і палубної команди Кодексу ПДНВ, модельного курсу ІМО 7.03.

  Основна мета курсу полягає у формуванні знань, розумінні та набутті професійних навичок курсантів відносно прийняття рішення щодо швартування, які повинні бути засновані на належній оцінці маневрених характеристик судна і його рухової установки, а також сил, які, як очікується, будуть діяти під час стоянки біля причалу, забезпеченню виконання вимог техніці безпеки під час проведення операцій.