Слово ректора

Слово ректора

  Судноплавство та суднобудівництво – це основа розвитку Херсонщини та всього південно-українського регіону. Ці галузі завжди відігравали важливу роль в економічному житті будь якої  держави, тому професія моряка – одна з найшановніших у світі.

  Тільки сильним і мужнім підкорюється морська стихія. Моряки та суднобудівельники своєю працею зміцнюють економічну незалежність  країни, примножують її обороноздатність і силу. Робота моряка пов’язана з величезною відповідальністю за життя та здоров’я пасажирів і членів екіпажу, за збереження і стан вантажів. Нести цей тягар допомагають ґрунтовні знання, високий професіоналізм і здатність стійко переносити важкі умови праці. Всі ці якості притаманні випускникам Херсонської державної морської академії.

  Створена у далекому 1834 році як училище торгового мореплавства, ХДМА після вісьмох реорганізацій має ІІІ-IV  рівень акредитації. Тисячі фахівців, підготовлених за майже двохсотлітню історію, зробили величезний внесок у розвиток вітчизняного та світового судноплавства.

  Ми по праву пишаємося академією, зберігаємо її традиції, щоденною працею примножуємо те, що зробили наші попередники. Сьогодні ХДМА стрімко розвивається, тому що в ній працюють небайдужі люди. Колектив академії успішно впроваджує європейський підхід до підготовки нової генерації інтелектуальної еліти української нації, втілюючи в своїй роботі притаманний людині дух творчості.

  Обираючи ХДМА, ви обираєте потужний та авторитетний науковий і освітній центр зі славною історією, міцними традиціями та вагомими здобутками.

  Ласкаво просимо до Херсонської державної морської академії!

Ректор ХДМА,

доктор педагогічних наук

В.В. Чернявський   

Історична довідка

Історична довідка

«7 лютого 1834 в Херсоні за царським Указом засновується училище торгового мореплавання. Заснований навчальний заклад мав своєю метою готувати штурманів і шкіперів для приватних купецьких морехідних суден, а також будівельників комерційних суден. Вихованці училища утримуються за рахунок казни і за свій рахунок (т. зв. Пансіонером). До того ж до слухання лекцій допускалися т. зв. «Однорічника», зі своїми навчальними посібниками». (За архівними матеріалами).

Не...

далі

Олімпіада для вступників 2020

Олімпіада для вступників 2020

далі