Факультет судової енергетики

Спеціальності

Факультет суднової енергетики виробляє підготовку фахівців за такими спеціальностями:

  • Експлуатація суднових енергетичних установок
  • Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики

Експлуатація суднових енергетичних установок

  Судномеханічна спеціальність є одним з профілюючих напрямів підготовки фахівців морського флоту. Існування і подальший розвиток спеціальності обумовлено постійною нестачею на світовому ринку висококваліфікованих морських інженерів-судномехаників. Необхідність і доцільність подальшої підготовки фахівців за цією спеціальністю зумовлена сучасними потребами розвитку не тільки України, а й ряду зарубіжних країн. Існуюча в даний час система морської освіти, яка реалізується морськими навчальними закладами, тісно пов'язана з морським і річковим флотом, що забезпечує його потребу в підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації фахівців морського транспорту. Тільки належний рівень підготовки фахівців, створення системного підходу до удосконалення та ефективності викладання, може задовольнити потребу морського флоту в якісних дипломованих фахівцях.

  Програма вищої освіти за вказаною спеціальністю передбачає два ступеня вищої освіти - бакалавр і магістр. Галузь знань 27 «Транспорт», спеціальність 271 «Річковий та морський транспорт», спеціалізація «Експлуатація суднових енергетичних установок».

Термін навчання:

  • Бакалавр - 4 роки за денною та заочною формою навчання;
  • Магістр - 1 рік 4 місяці за денною та заочною формою навчання.

  Фахівець з СВО «Бакалавр» може працювати на суднах спеціалізованого торгового і промислового флоту для обслуговування та забезпечення безперебійної роботи суднових енергетичних установок і енергетичного обладнання. Функціональні обов'язки бакалавра суднової енергетики охоплюють широке коло технічної, виробничої та дослідницької діяльності - від технічного обслуговування суднових енергетичних установок, складання техніко-економічних обгрунтувань і технічних завдань. Посади, які може займати бакалавр, визначаються "Єдиною державною класифікацією професій всіх категорій працівників на основі міжнародних стандартів".

  Фахівець з СВО «Магістр» є безпосереднім організатором виробничого процесу механічного обслуговування і експлуатації СЕУ на заданих режимах, систем управління і регулювання електроустаткування, допоміжних пристроїв, рульових і палубних механізмів, рефрижераторних установок і технологічного обладнання, суднових систем. Магістр повинен вміти організувати і виконати роботи з оцінки технічного стану, профілактиці та ремонту суднових механізмів.

  Знання та навички, отримані в процесі навчання, дозволяють випускникам кафедри не тільки працевлаштовуватися в різних сферах діяльності, але й займати високі керівні посади на виробництві. Теоретичні знання курсанти/студенти закріплюють під час проходження навчальних та виробничих практик загальною тривалістю не менше восьми місяців, що дозволяє поряд з дипломом фахівця отримати ще й робочий диплом механіка третього розряду, що дає право займати посаду механіка на будь-яких суднах.

  Метою освіти за спеціалізацією 217 «Експлуатація суднових енергетичних установок» є підготовка фахівців, здатних вирішувати практичні та наукові завдання в морській галузі.

 

Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики

  Необхідність і доцільність підготовки фахівців з експлуатації суднового електрообладнання і засобів автоматики зумовлена сучасними потребами розвитку та технічного оснащення морського і річкового флоту України, берегових підприємств морського і річкового флоту, суднобудівних, судноремонтних заводів, баз технічного обслуговування флоту, портів тощо. На теперішній час автоматизовані і автоматичні системи управління, засоби обчислювальної техніки використовуються в широкому діапазоні, тому високопрофесійне обслуговування та експлуатацію сучасних суднових електричних автоматизованих і автоматичних систем управління повинні виконувати лише ті фахівці, які здобули необхідні компетенції, затверджені IMO. Сучасні засоби керування і технології створення автоматичних систем управління, елементи автоматики удосконалюються дуже швидкими темпами, постійно з'являються нові підходи, тому необхідність підготовки фахівців з даної спеціальності стає все більш актуальною.

  Підготовка фахівців з галузі знань 27 «Транспорт» спеціальності 271 «Річковий та морський транспорт» спеціалізації «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики» ведеться за двома ступенями вищої освіти: ступень вищої освіти «бакалавр» та ступень вищої освіти «магістр».

  Підготовка за ступенем вищої освіти «бакалавр» ведеться за повною та скороченою програмами.

  Повна програма для денної форми навчання передбачає 4 роки підготовки, з них 12 місяців плавальної практики, та виконання дипломної роботи. Для заочної форми навчання програма підготовки складає 4 роки та 6 місяців та виконання дипломної роботи.

  Скорочена програма підготовки призначена для осіб, які мають освітній рівень молодшого спеціаліста, та передбачає 3 роки підготовки, з них 6 місяців плавальної практики, та виконання дипломної роботи на денній формі навчання. Для заочної форми навчання програма підготовки складає 3 роки та виконання дипломної роботи.

  Підготовка за ступенем вищої освіти «магістр» програма підготовки становить 1 рік і 4 місяці та виконання магістерської випускної роботи.

  Після отримання ступеня вищої освіти «бакалавр» випускник має право на отримання робочого диплому електромеханіка третього розряду. Випускник може отримати диплом електромеханіка другого розряду, в залежності від свого плавального цензу.

  Отримання робочого диплома електромеханіка першого розряду, або ЕТО (Electro-Technical Officer) можливо лише після отримання ступеня вищої освіти «магістр» та наявності необхідного плавального цензу.

  Ступень вищої освіти «магістр» дозволяє обіймати наступні посади: інженер-дослідник, інженер-електромеханік, інженер з експлуатації АСУ, молодший науковий співробітник передбачених номенклатурою посад, які можуть займати фахівці з вищою освітою тощо.

Відомості про навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності у сфері вищої освіти

Освітній ступень "бакалавр"

Відомості про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін (спеціалізація "Експлуатація суднових енергетичних установок")

Відомості про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін (спеціалізація "Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики")

Забезпечення програмами і базами для проходження практики

Освітній супень "магістр"

Відомості про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін (спеціалізація "Експлуатація суднових енергетичних установок")

Відомості про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін (спеціалізація "Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики")

Забезпечення програмами і базами для проходження практики

Історична довідка

Історична довідка

«7 лютого 1834 в Херсоні за царським Указом засновується училище торгового мореплавання. Заснований навчальний заклад мав своєю метою готувати штурманів і шкіперів для приватних купецьких морехідних суден, а також будівельників комерційних суден. Вихованці училища утримуються за рахунок казни і за свій рахунок (т. зв. Пансіонером). До того ж до слухання лекцій допускалися т. зв. «Однорічника», зі своїми навчальними посібниками». (За архівними матеріалами).

Не...

далі

Життя академії

Життя академії

[id] => 7 [title] => Життя академії [alias] => zhittya-akademiji [title_alias] => [introtext] =>

[state] => 1 [catid] => 10 [created] => 2012-12-12 13:23:53 [created_by] => 42 [created_by_alias] => [modified] => 2017-01-18 13:55:14 [modified_by] => 42 [publish_up] => 2012-12-12 13:23:53 [publish_down] => 0000-00-00 00:00:00 [images] => {"image_intro":"images\/pikt\/pup_pero.png","float_intro":"","image_intro_alt":"","image_intro_caption":"","image_fulltext":"images\/SLIDES\/izdatelstvo.jpg","float_fulltext":"","image_fulltext_alt":"","image_fulltext_caption":""} [urls] => {"urla":null,"urlatext":"","targeta":"","urlb":null,"urlbtext":"","targetb":"","urlc":null,"urlctext":"","targetc":""} [attribs] => {"show_title":"","link_titles":"","show_intro":"","show_category":"","link_category":"","show_parent_category":"","link_parent_category":"","show_author":"","link_author":"","show_create_date":"","show_modify_date":"","show_publish_date":"","show_item_navigation":"","show_icons":"","show_print_icon":"","show_email_icon":"","show_vote":"","show_hits":"","show_noauth":"","urls_position":"","alternative_readmore":"","article_layout":"","show_publishing_options":"","show_article_options":"","show_urls_images_backend":"","show_urls_images_frontend":""} [metadata] => {"robots":"","author":"","rights":"","xreference":""} [metakey] => [metadesc] => [access] => 1 [hits] => 4812 [featured] => 0 [readmore] => 1 [category_title] => На главную [category_route] => main [category_access] => 1 [category_alias] => main [author] => Super User [author_email] => lilylena@mail.ru [contactid] => [parent_title] => ROOT [parent_id] => 1 [parent_route] => [parent_alias] => root [rating] => [rating_count] => [published] => 1 [parents_published] => 1 [alternative_readmore] => [layout] => [params] => JRegistry Object ( [data:protected] => stdClass Object ( [article_layout] => _:default [show_title] => 1 [link_titles] => 0 [show_intro] => 0 [show_category] => 0 [link_category] => 0 [show_parent_category] => 0 [link_parent_category] => 0 [show_author] => 0 [link_author] => 0 [show_create_date] => 0 [show_modify_date] => 0 [show_publish_date] => 0 [show_item_navigation] => 0 [show_vote] => 0 [show_readmore] => 0 [show_readmore_title] => 0 [readmore_limit] => 100 [show_icons] => 0 [show_print_icon] => 0 [show_email_icon] => 0 [show_hits] => 0 [show_noauth] => 0 [urls_position] => 0 [show_publishing_options] => 1 [show_article_options] => 1 [show_urls_images_frontend] => 0 [show_urls_images_backend] => 1 [targeta] => 0 [targetb] => 0 [targetc] => 0 [float_intro] => left [float_fulltext] => left [category_layout] => _:blog [show_category_title] => 0 [show_description] => 0 [show_description_image] => 0 [maxLevel] => 1 [show_empty_categories] => 0 [show_no_articles] => 0 [show_subcat_desc] => 0 [show_cat_num_articles] => 0 [show_base_description] => 0 [maxLevelcat] => -1 [show_empty_categories_cat] => 0 [show_subcat_desc_cat] => 0 [show_cat_num_articles_cat] => 0 [num_leading_articles] => 1 [num_intro_articles] => 4 [num_columns] => 2 [num_links] => 4 [multi_column_order] => 0 [show_subcategory_content] => 0 [show_pagination_limit] => 1 [filter_field] => hide [show_headings] => 1 [list_show_date] => 0 [date_format] => [list_show_hits] => 1 [list_show_author] => 1 [orderby_pri] => order [orderby_sec] => rdate [order_date] => published [show_pagination] => 2 [show_pagination_results] => 1 [show_feed_link] => 1 [feed_summary] => 0 [menu_text] => 1 [show_page_heading] => 0 [secure] => 0 [page_title] => Спеціальності [page_description] => [page_rights] => [robots] => [page_heading] => Спеціальності [access-view] => 1 ) ) [displayDate] => 2012-12-12 13:23:53 [slug] => 7:zhittya-akademiji [catslug] => 10:main [link] => /ua/ob-akademii/izdatelstvo/informatsionnye-byulleteni [linkText] => далі [afterDisplayTitle] => [beforeDisplayContent] => ) -->

далі

Науковий парк

Науковий парк

Науковий парк

далі