Факультет судноводіння

Факультет судноводіння

Судноплавна галузь - це сфера діяльності, в якій найважливішою складовою є люди. Місія нашого факультету - підготовка висококваліфікованих фахівців, які можуть займати керівні посади як на флоті, так і в берегових організаціях річкового і морського транспорту.

На факультеті судноводіння ХДМА проводиться підготовка офіцерського складу морських і річкових суден за фахом «Річковий та морський транспорт», спеціалізація «Судноводіння» з освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» і «магістр».

Здобути освіту можна на денній або заочній формі навчання, на бюджетній або на контрактній основі.

Успішне виконання цієї освітньої програми дозволяє отримати всі необхідні компетенції судноводіїв з урахуванням актуальної ситуації в сфері морського і річкового транспорту.

Вища морська освіта в ХДМА - це:

  • Фундаментальна теоретична база (наші викладачі мають величезний досвід теоретичної та практичної підготовки і роботи, тому передають нашим курсантам найсучасніші знання);
  • Вивчення спеціальних морських дисциплін на базі лабораторій і тренажерних комплексів з новітнім обладнанням;
  • Плавальна практика під час навчання - курсант проводить мінімум 12 місяців в міжнародних рейсах на посаді палубного кадета;
  • Поглиблене вивчення англійської мови та інформаційних технологій.

Крім вивчення основних дисциплін, необхідних судноводію, ми формуємо у наших курсантів такі корисні якості, як відповідальність і самодисципліна, здатність до самоосвіти, вміння керувати часом, вміння працювати в команді, стресостійкість.

Викладацький склад академії успішно використовує інноваційні технології в галузі вищої морської освіти. Розробка нових концепцій, впровадження кредитно-модульної системи навчання здійснюється відповідно до Міжнародних вимог з підготовки морських фахівців.

З гордістю можна відзначити впевнений вихід ХДМА на міжнародний рівень. На факультеті судноводіння навчається близько 2200 студентів, в тому числі іноземних. Тому керівництвом ХДМА було прийнято рішення про організацію навчання для іноземних студентів англійською мовою.

Також, на користь всесвітнього визнання ХДМА говорить і те, що в 2018 році розпочато підготовку до спільного навчання та наукового обміну українських та китайських студентів на базі ХДМА і Nantong Shipping College.

Завдяки партнерству ХДМА з компанією MARLOW Navigation, технічна оснащеність нашого факультету визнана однією з кращих в Україні.

Наші тренажерно-технічні комплекси, а також їх програмне забезпечення, відповідають сучасним міжнародним вимогам і сертифікатам. Наші курсанти мають можливість відпрацювати необхідні в роботі навички по використанню електронних картографічних і навігаційно-інформаційних систем (ECDIS Simulator) і в спеціальній лабораторії з навігаційними картами та інструментами; виконати практичні завдання в лабораторіях з електронавігаційним та електрорадіонавігаційним обладнанням, з радарами і радіолокаторами, з GMDSS Simulator, на симуляторі повнофункціонального містка судна, на тренажерному комплексі для практичних занять з безпечних швартових операцій, за операціями безпечного завантаження та розвантаження, по використанню сучасного гідрометеорологічного обладнання.

Велика увага приділяється підготовці курсантів з формування та відпрацювання навичок персональної безпеки, рятувальних засобів, боротьби з пожежею, охорони праці та медичної допомоги, тому заняття проводяться в лабораторіях і на спеціальному полігоні.

З усього вищезазначеного випливає, що курсанти і випускники ХДМА отримують найактуальніші знання, є конкурентоспроможними в сучасних умовах експлуатації міжнародного флоту і готові будувати кар'єру судноводія в кращих судноплавних компаніях світу.